جهت مشاهده شفافیت آرا الهام آزاد کلیک کنید

شفافیت آرا
بازدیدها و دیدارهاکمیسیون اصل 90

بررسی وضعیت زندان های کشور

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در بازدید از زندان های شیراز : اقدامات زندان عادل آباد در طبقه‌بندی زندانیان و بازاجتماعی سازی مجرمان قابل تحسین است

سرکار خانم الهام آزاد عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود و رییس کمیته حقوقی و قضایی اصل نود با همراهی دکتر قادری و دکتر نجابت نمایندگان محترم مردم شیراز در مجلس ضمن بازدید از بخش‌های مختلف زندان مرکزی شیراز و کانون اصلاح و تربیت فارس، با توضیحات اسحاق ابراهیمی مدیر کل زندانهای استان در جریان برنامه های تامینی و تربیتی جاری در این زندان ها قرار گرفتند.

در این بازدید سرکار خانم آزاد با حضور در خوابگاه ها و اندرزگاه ها از نزدیک با زندانیان دیدار و گفتگو نموده و روند نگهداری و ارائه خدمات به آن را مورد بررسی قرار دادند.

در پایان این بازدید ۴ ساعته،سرکار خانم الهام آزاد نماینده مجلس و عضو هیئت رئیس کمیسیون اصل ۹۰ اقدامات زندان های شیراز را با محوریت مدیران زندان ها خصوصا در خصوص طرح طبقه بندی و بازاجتماعی سازی زندانیان مطلوب ارزیابی و در شاخص هایی آن را الگویی برای سایر استان‌ها قلمداد نمود.

آزاد رییس کمیته قضایی کمیسیون اصل ۹۰، نظارت بر عملکرد سازمان زندانها و بازدید از زندان‌های کشور را از برنامه های مهم برشمرد و افزود: در این بازدیدها اقدامات سازمان زندانها در حوزه های مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد که ارزیابی ما از اقدامات انجام پذیرفته در زندان عادل آباد شیراز مبین عملکرد خوب و برنامه‌ریزی مطلوب این سازمان بوده که رضایتمندی عمومی گروه های مخاطب را نیز بدنبال داشته است.

وی تصریح داشت: در حوزه باز اجتماعی سازی زندانیان، اقدامات فرهنگی، عقیدتی، آموزشی، مهارت آموزی، مهارت های اساسی زندگی و… که در زندان عادل آباد،مجتمع اندرزگاهی نسوان و کانون اصلاح و تربیت مشاهده شده، در بسیاری از شاخص‌ها، اقدامات مطلوب منجر به بازگشت سعادتمندانه فرد به جامعه می گردد.

الهام آزاد خاطر نشان کرد: پیشنهاداتی از سوی مدیر کل زندانهای فارس به منظور تعیین تکلیف نیروهای ساعتی و قرارداد کار معین که سالیان متوالی در زندان ها مشغول بکار می باشند و همچنین در حوزه عمل مؤثرتر سایر دستگاه به مسئولیت اجتماعی و مشارکت در فرایند اصلاح مجرمان و پذیرش اجتماعی آنان مطرح شده که در کمیسیون اصل ۹۰ به آن پرداخته خواهد شد. ضمن اینکه با اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت، پیش‌بینی میشود دغدغه‌های کارکنان تلاشگر و خدوم موقت سازمان زندانها در خصوص تعیین وضعیت استخدامی شان رفع شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا